Chip Tuning

chip tuning
دسته بندی
برند

آیا Chip Tuning به موتور خودرو آسیب می رساند؟

اگر توسط افراد خبره و با تجربه صورت نگیرد می تواند با تحت فشار گذاشتن موتور به آن آسیب برساند. ولی چنانچه به شکل درست انجام شود، با برداشتن فشار اضافه از روی موتور با بالابردن راندمان، از موتور خودرو در برابر کیفیت سوخت، ضربه و دمای اضافه سیستم محافظت می نماید و به طول عمر موتور می افزاید.

چگونه Chip Tuning می تواند به کارآیی موتور کمک نماید؟

به طور خلاصه زمان جرقه زنی و مقدار سوخت داخل موتور بر اساس کیفیت سوخت، سرعت شعله داخل سیلندر و حساسیت سنسورها می بایست محاسبه گردد تا یک کارکرد نرم و روان و متوالی را برای موتور بوجود آورد.Chip Tuning مانند بالا رفتن از یک تپه است اگر درست محاسبه شود یک قله دارد و اگر اشتباه از طرف دیگر با سرعت بالا تر سقوط خواهید کرد.
بطور مثال در صورت زیاد ریتارد کردن موتور ممکن است خطر ضربه ناک پایین بیاید و مصرف هم کمی کم شود ولی دمای گازهای خروجی به دلیل وجود بنزین در اگزوز بسیار بالا رفته و کاتالیزور به سرعت از بین خواهد رفت.

آیا احتمال دارد که کمپانی های سازنده متوجه انجام Chip Tuning شوند؟

در صورت چک پارامترهای خروجی ممکن است متوجه شوند.البته در صورتیکه یک تیون موثر بر روی خودرو انجام شده باشد از گاز خوردن خودرویی مثل ۲۰۶ این موضوع مشخص می شود.
متاسفانه در ایران از دستگاه های Diag صرفا برای چک خطاها در مورد خودروهای داخلی استفاده می شود و به دلیل تلورانس زیاد سنسورها به دلیل کیفیت پایین و نیز عدم تطابق سوخت با اروپا کمتر کسی را دیده ایم که پارامترهای موتور را دقت کارکرد آن چک کند.
در صورت چک شدن اکثرا در هنگام دور درجا می باشد که در تیونینگ های خودروهای استاندارد به تنظیمات دور در جا دست نمی خورد چون کسی دنبال قدرت موتور وقتی درجا ایستاده است نمی گردد.

آیا انجام Chip Tuning گارانتی خودرو را از بین می برد؟

به طور کلی کمپانی های خارجی و داخل دنبال فرار از ارائه خدمات گارانتی می باشند. ولی در صورت توافق کمپانی ها با Dim Sport ایران با کمپانی های داخلی و خارجی موضوع گارانتی را از بین نمی رود. به همین دلیل در صورت عدم وجود مشکل در کارکرد خودرو در صورت مراجعه به تعمیرگاه از دادن توضیح بیجا به نمایندگی ها خودداری نمایید و گرنه کار نکردن قفل درب صندوق عقب نیز ممکن است از عوارض Chip Tuning شود!!

آیا برنامه Chip Tuning که بر روی ECU ریخته می شود, با دیاگ یا برداشتن سر باطری پاک شود؟

خیر به هیچ عنوان، این برنامه ها در بخشی از ECU ریخته می شوند که دستگاه های دیاگ به آن نقطه دسترسی ندارند و با برداشتن سرباطری نیز آن حافظه پاک نمی شود. در واقع طی عملیات عیب یابی هیچ آسیبی به برنامه نمی رسد. تنها با استفاده از دستگاه های خواندن و نوشتن مخصوص این کار قابل انجام است. بطور مثال در صورتیکه نمایندگی ایران خودرو قصد تغییر ورژن ECUشما را داشته باشد بااصطلاحا دانلود ECU, برنامه ECU شما را از بین می برد.
یا بطور مثال کسی بخواهد برنامه ECU شما را کپی نماید. در این صورت احتمال دارد برنامه شما پاک شده و یا حتی ECU قفل شود.

چرا هزینه Chip Tuning در ایران اینقدر متفاوت است؟

۱- DimSport Chip که طی این مدل نمایندگی ایران به صورت Master عمل می نماید و خود برنامه ها را تغییر داده و صرفا جهت باز نمودن برنامه هر خودرو عددی به کمپانی مادر پرداخت می نماید. همچنین عددی نیز بابت کنترل تیم ساپورت پرداخت می گردد ولی در نهایت عمل اصلی در ایران انجام می گردد.
۲- SKN – Superchips – این دو کمپانی از تیونرهای شناخته شده در ایران می باشند ولی هر دو به صورت Slave عمل می نمایند. یعنی این دو کمپانی فقط قابلیت خواندن و نوشتن برنامه بر روی ECU را دارند و امکان ایجاد تغییر فقط در کارخانه مادر وجود دارد. این نوع Chip Tuning 3 ایراد دارد:
۱-هزینه بالاتر
۲-عدم امکان تغییرات لارم به خصوص اینکه کمپانی های مادر درک درستی از سوخت ما ندارند، ضمن اینکه کمپانی های انگلیسی و آلمانی بسیار مغرورانه و بی منطق از برنامه های خود دفاع می نمایند.
۳- اکثر خودروهای داخلی ما از خط تولید کشورهای سازنده اروپایی خارج شده اند و دیگر بر روی نرم افزار آنها توسط تیونرها ارتقایی صورت داده نشده است.
۳- دسته سوم، هکرها و کپی گرها هستند. این افراد با استفاده از دستگاه هایی که بعضا چینی یا ایرانی هستند اقدام به نوشتن برنامه های کپی شده از رویECU یک خودروی تیون شده بر روی خودروهای دیگر نموده اند. مسلما قیمت این مدل از تیونینگ پایین تر خواهد بود. ولی این افراد امکان هیچگونه تغییری در نقشه های کپی شده ندارند، به همین دلیل امکان آسیب زدن به ECU خودروهای مذبور را دارند. این هم از مزایای نبودن کپی رایت در ایران و وجود مشتریان کم اطلاع و دست دوم پوش می باشد!

آیا Chip Tuning فقط برای خودروهای اروپایی وجود دارد؟

خیر،تمام خودروهای دنیا قابلیت Chip Tune شدن را دراند ولی خودروهای اروپایی و آمریکایی به دلیل آنکه طبق قوانین اتحادیه اروپا و آمریکا، تولید کنندگانشان می بایست پروتوکل ECU های آنها را در اختیار کمپانی های تیونر قرار دهند در این موضوع متداول ترند و کمپانی های ژاپنی و کره ای با کمی تاخیر نسبت به این مهم اقدام می کنند. ولی اصولا قاره اروپا و آمریکا در زمینه این نوع تیونینگ فعال ترند.

آیا کمپانی های Chip Tuning اروپایی با هم تفاوتی دارند؟

به صورت خنده دار بله، ایتالیایی ها به دلیل آنکه نسبت به سایر کشورهای اروپایی از اقتصاد ضعیف تری برخوردارند بر روی این موضوع تحقیقات بیشتری دارند و در این زمینه از انگلیسی ها و آلمانی ها بسیار جلوتر هستند. چراکه Chip Tuning ارزان ترین راه بدست آوردن قدرت زیاد از موتورهای درون سوز به خصوص دیزل و توربو می باشد. در واقع نیاز و فشار بیشتر علت موفقیت ایتالیایی ها در این زمینه بوده است.

به طور کلی Chip Tuning چه تاثیری بر روی قدرت و گشتاور دارد؟

با بالا بردن راندمان موتورهای درون سوز قدرت و گشتاور آنها افزایش می یابد. این موضوع در موتورهای توربو دیزل اعداد تا ۳۳% نیز می رسد.
در موتورهای توربو و سوپرشارژر بنزینی ۱۰ تا ۲۵ % می باشد. به طول مثال قدرت بی ام و ۳۳۵ را تا ۳۶۰ اسب می توان افزایش داد.

آیا Chip Tuning بر روی مصرف سوخت تاثیری دارد؟

بله، به صورت یک قانون کل افزایش بازده موتور و بالا رفتن قدرت و گشتاور و استفاده بهینه از سوخت در یک رانندگی صحیح باعث کاهش مصرف سوخت بین ۵ تا ۱۵% خواهد داشت.

اگر Chip Tuning اینقدر موثر است چرا خودروسازان داخلی برای انجام آن اقدامی نمی کنند؟

چرا، خودروسازان داخلی مثل ایران خودرو- آپکو از طریق SKN قصد این کار را داشتند و تعداد محدودی انجام دادند ولی به دلیل هزینه بالا و عدم تطابق کامل برنامه آلمانی با خودروهای ایران پروژه متوقف شد. در حال حاضر ما در حال مذاکره با کمپانی ایران خودرو و سایپا هستیم.

چه گارانتی وجود دارد که Chip Tuning موتور خودرو را به مرور زمان از بین نبرد؟

چنانچه عوامل خراب کننده موتور در اثر انجام تغییر در برنامه وجود نداشته باشد هیچ علت دیگری نمی تواند جز استهلاک طبیعی موتور را خراب کند. عوامل خراب کننده شامل:
۱- Knock (ضربه) که به دو صورت پیش احتراقی Pre ignition و پس احتراقی Post ignition به وجود بیایدکه علت اصلی آن کیفیت پایین سوخت است. نشان آن صدای سوپاپ یا آوانس موتور به خصوص در دورهای بالا خطرناک است.
۲- حرارت بیش از حد موتور و گازهای اگزوز
در صورتیکه روغن موتور، فیلترهای موتور شامل بنزین و روغن و هوا ،پاشش منظم انژکتورها، کارکرد صحیح سیستم خنک کاری موتور به صورت صحیح تحت بررسی و کنترل باشند موتور هیچگاه آسیب زود هنگام نخواهد دید.

آیا Chip Tuning به رفع کپ و تاخیر گاز بعضی از خودروهای مثل ۲۰۶ یا مگان کمک می نماید؟

بله، این خودروها مجهز به دریچه گاز برقی هستند و این تاخیر به دلیل قوانین آلایندگی اروپا و نیز عدم هارمونی تنظیمات قطعات این خودروها وجود دارد و بر روی خودروهای اتوماتیک بیشتر نمایان می شود.
با تغییر قسمت مربوط به حساسیت دریچه گاز و هماهنگی دریچه گاز با پدال گاز این مشکل تاخیر تاحد قابل قبولی برطرف می گردد. در مورد تغییرات ۲۰۶ یک مطلب کامل تحت عنوان برنامه ECU 206 موثر به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

آیا Dim Sport Chip Tuning قابل برگشت به حالت استاندارد می باشد؟

بله، به دلیل آنکه یک بک آپ یا نسخه پشتیبان از برنامه خودرو قبل از ریمپ برداشته می شود و هر زمان نیاز به آن باشد قابل نوشتن مجدد بر روی ECUمی باشد.

آیا برای انجام Chip Tuning باید به مرکز بهشتی مراجعه نماییم؟

بله، بهتر است با خودرو به مرکز بهشتی تاپ کار مراجعه نمایید، برای مشتریان شهرستانی میتوان ECU را پس از پاک کردن کلیه خطا ها و اعلام ریز آن به ما ECU را یصورت مجزا برای ما ارسال نمایید.