راههاي استفاده و شستشوي فيلترهاي K&N

/

فيلترهاي K&N داراي كاركرد بسيار بالا ۰۰۰/۶۰۰/۱ كيلومتر بوده كه مقدار كارائي آن و حداكثر استفاده از آن ملزم به رعايت طريقه صحيح شستشوي آن مي باشد . زمان شستشوي فيلترهاي K&N در شهرهاي بزرگ و آلوده مانند تهران هر ۰۰۰/۲۰ كيلومتر و در شهرستان ها و جاده ها به دليل تميز بودن هوا هر ۰۰۰/۳۰ كيلومتر مي باشد . بديهي است در صورت استفاده خودرو در مناطق و زمان هائي كه آلودگي بيشتر است زمان شستشو كوتاه تر خواهد بود .

طريقه شستشوي فيلترهاي دائمي K&N :

درون كيت مخصوص شستشوي فيلترهاي K&N دو قوطی يكي ماده مخصوص پاك كننده AIR Filter Cleaner و يكي روغن برای سطح فيلتر پس از تميز كردن Air Filter Oil وجود دارد . اين كيت ها را مي توانيد از شركت تاپ كار WWW.TopCarClub.Com تهيه فرمائيد .

توجه : هر كيت شستشو بسته به اندازه فيلتر هواي خودروي شما حداقل برای ۵ تا ۶ مرتبه شستشو كافي است .

۱- اسپری کردن : ابتداء محلول تميزكننده را به طوركامل و يكنواخت بر روي هر دو سطح فيلتر اسپری نمائيد تا سطح يكنواختي بر روي آن بوجود آيد . براي مدت ۱۰ دقيقه اجازه دهيد تا مواد پاك كننده عمل جداسازي آلودگي را انجام دهند.

۲- شستشو : سپس آب سرد را با فشار كم بر روي فيلتر بگيريد و با بالا و پائين بردن جريان آب بر روي فيلتر اجازه دهيد تا آلودگي ها همراه آب جاري و شسته شود . در صورت آلودگي بيش از حد و در صورت پاك نشدن فيلتر عمل اسپری كردن و آب كشيدن را مجدداٌ تكرار نمائيد .

۳- خشک شدن : فيلتر را تكان دهيد تا آب آن خالي شود و اجازه بدهيد تا كاملاٌ خشك شود هرگز تا قبل از خشك شدن كامل فيلتر ، روغن كاري آن را آغاز ننمائيد .

۴- روغن کاری : تنها يك طرف از فيلتر را كه در تماس با هواي خارج است روغن كاري نمائيد . روغن را در تمام سطح و داخل شيارهاي سطح فيلتر به طور يكنواخت پخش نمائيد . پس از پايان روغن کاری چک نمائيد که روغن در تمام سطح پخش شده است . لازم به ذکر است سطح روغن دار و بدون روغن از نظر رنگ فرق داشته و سطح روغن خورده تيره تر از روغن نخورده می باشد .پس از روغن کاری حدود ۱۰ دقيقه اجازه دهيد تا روغن جذب فيلتر شود . پس از اتمام اين كار مي توانيد مجددا ٌ فيلتر را در جاي خود قرار داده و از آن استفاده كنيد .

توجه : فقط از کيت شستشوی K&N برای شستشوی فيلترها استفاده نمائيد در غير اينصورت فيلتر از گارانتی خارج خواهد شد .