فیلتر هوای K&N

/

فیلتر K&N

 

در خودرو های مدرن فیلتر هوا معمولا در یک باکس پلاستیکی قرار دارد و در موتور های کاربوراتی فیلتر هوا معمولا بر بروی کاربوراتو قرار دارد

جنس فیلتر هوا ها معمولا از کاغذ است که به دلیل ماهیت یکبار مصرف بودن کاغذ و عدم امکان شستشو این فیلتر ها معمولا با در نظر گرفتن یکبار مصرف بودن با کیفیتی پایین تر تولید میشوند.

این فیلتر ها به صورت ۰ و ۱ عمل میکنند بدین صورت که ذرات بزرگتر از بافت کاغذ در انها میماند و عبور نمیکند ولی ذرات ریز تر رد شده و به داخل موتور راه پیدا میکنند.

ذرات ریز با فشار و شتابی که در داخل موتور به واسطه هوا به انها داده میشود میتوانند اثرات مخرب زیادی روی موتور داشته باشند.

KN VS

در اوایل دهه ۶۰ میلادی Ken Johnson   و Norm McDonald   که یک فروشگاه تعمیرات و قطعات یدکی موتور سیکلت داشتند از فیلتر های هوای کاغذی موجود که خیلی سریع گرفتگی درشون به وجود می امد و غیر قابل استفاده میشدند خسته شدند و تصمیم به تولید نوعی جدید از فیلتر هوا کردند.

johnson

فیلتر های K&N از ۴۶ لایه پارچه کتان ساخته شده اند که به روغن مخصوصی آغشته شده اند

این ترکیب به فیلتر ها اجازه میدهد ذرات حتی کوچکتر از بافت کتان هم جذب کنند و به دلیل ماهیت کتان قابلیت شستشو نیز داشته باشند همچنین کتان به طور کلی قابلیت عبور دادن هوای بیشتری از خود دارد.

عبور هوای بیشتر و ذرات کمتر در این فیلتر ها به معنی کارکرد بهتر موتور و در نتیجه قدرت بیشتر و عدم اسیب دیدن موتور به دلیل عبور ذرات است

Cotton Fiber

فیلتر های K&N  برای اکثر خودرو ها موجود هستند که به کمک نرم افزار های دقیق طراحی کامپیوتری طراحی و تولید شده اند که بهترین قرار گیری در جای خود را داشته باشند این فیلتر ها به دلیل استفاده طولانی مدت با مواد مرغوبی ساخته شده اند که توانایی تحمل استفاده در مدت زمان طولانی را دارا باشند

Cotton Fiber 2

به طور خلاصه فیلتر های K&N  از خودرو شما عمر بیشتری خواهند کرد چرا که برای ۱ میلیون مایل استفاده مکرر طراحی و ساخته شده اند.

به جای تعویض فیلتر های کاغذی،فیلتر های K&N   با استفاده از کیت های شستشو و روغن مخصوص قابلیت استفاده چندین باره را دارا میباشند که در طی زمان از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهند بود.